O NÁS

S nami zažiješ svoj najlepší deň na snehu

Škola skialpinizmu vznikla ako nápad dvoch kamarátov, Jakuba Šiarnika ako profesionálneho pretekára a stále aktívneho športovca a Štefana Oravca zakladateľa Školy bežkovania Oravec a Tréningového programu

Cieľom je naučiť čoraz väčšiu komunitu amatérskych skialpinistov, ktorí sa priveľmi nezdržiavajú v lavínovom teréne, robia Skialp pre radosť a kondíciu, a chcú si užiť deň strávený na snehu na čerstvom vzduchu v horách. Preto sme sa rozhodli spojiť sily a pripravili sme pre vás základný Skialpinistický kurz, kde sa každý naučí ako používať výstroj, aké sú rozdiely vo výstroji, ako sa na to postaviť a hlavne ako si to čo najviac užiť s úsmevom na tvári. 

Celá pointa je v tom, že netlačíme k maximálnym výkonom, chceme vás naučiť základy pohybu na skialpoch, s úsmevom na tvári a dobrou náladou.

Vidíme na svahoch množstvo ľudí, ktorí sa nevedie úplne presné pravidlá pohybu na svahu, a práve preto sme tu pre vás.

Ak chcete zažiť niečo výnimočné, naučiť sa SKIALPOVAŤ správne a užiť si to všetko s úsmevom a dobrou náladou, ste na správnom mieste!

Stretnite sa u nás s teamom profesionálov, z ktorých mnohí pôsobili ako aktívni vrcholoví pretekári. Kurzy sa pre Vás snažíme pripravovať tak, aby ste si odnášali čo najkrajšie zážitky a zamilovali si skialp rovnako, ako ho milujeme my.