Často kladené otázky (FAQ)

"Je kurz určený aj pre mňa, keď som na lyžiach nikdy nestál/nestála? 

Zapožičiate mi výstroj? 

Kedy môžem kurz stornovať? 

Čo v prípade nepriaznivého počasia? 

Je kurz vhodný aj pre moje deti? 

Dá mi váš kurz niečo nové, keď už skialpujem a ako-tak viem? 

Ako sa dostanem na miesto kurzu?"


Čítaj nižšie naše odpovede na najčastejšie otázky, ktoré dostávame:

1. Nemám výstroj, dá sa u vás zapožičať?

S výstrojou vám radi pomôžeme, skoro v každom stredisku máme dohodnutú požičovňu, kde Ťa vystroja za cca 30-40€/osoba/deň - zahŕňa to palice, lyže, topánky aj pásy. Stačí sa len prihlásiť na kurz a v inštrukciách vám pošleme kontakt, kde si výstroj objednáte potom stačí už len prísť a na mieste dostanete všetko potrebné.

Na náš kurz je už potrebné prísť s výstrojou.

2. Nemám žiadne skúsenosti so Skialpom, ešte som na nich nikdy nestál/a - je váš kurz vhodný naozaj aj pre úplného začiatočníka?

Áno, kurz je vhodný aj pre Teba. Bolo u nás už veľa takýchto účastníkov a všetci to zvládli k ich spokojnosti. Dokonca je to niekedy omnoho lepšie, než keď sa učíš sám a naučíš sa nesprávne zlozvyky, ktoré sa nám ťažšie odstraňujú a preúčajú. Cviky robíme postupne v logickom slede tak, aby na konci dňa dávali zmysel ako celok.

3. Zrušenie rezervácie, alebo kurzu - čo v prípade nepriaznivého počasia?

V prípade aktuálneho nedostatku snehu, silného dažďa, víchrice,ťa budeme kontaktovať a budeš mať na výber z týchto možností:

  1. Presun tvojej rezervácie do iného strediska, podľa vlastného výberu
  2. Presun tvojej rezervácie na ľubovoľný termín v danej lokalite
  3. Vrátime ti plnú sumu za tvoju rezerváciu

Pokiaľ sa ty z akéhokoľvek dôvodu rozhodneš svoju rezerváciu zrušiť môžeš tak urobiť najneskôr 48 hodín pred začiatkom kurzu.

Samozrejme treba brať do úvahy, že sa prihlasuješ na kurz SKIALPU - teda sneženie, vietor, alebo mráz v 99% prípadoch nie sú dôvodom na zrušenie kurzu.

4. Deti - môžem ich prihlásiť na kurz spolu so mnou?

Naše skupinové kurzy, ak nie je uvedené inak, sú určené pre dospelých. Zo skúseností vieme, že s deťmi treba pracovať úplne inak, hravejšie a menej drilovať, na čo na kurzoch pre dospelých nemáme celkom priestor. Upozorňujeme na to vopred, avšak, samozrejme, pokiaľ je záujem prísť spolu s deťmi, nie sme vyslovene proti, ale uprednostňujeme osoby staršie ako 14 rokov. Je treba si doma zvážiť úroveň ich fyzických a mentálnych síl, to, či zvládnu celodenný kurz, ako sú na tom fyzicky, či sú zvyknuté na šport... Všetko je veľmi individuálne. Pokiaľ budeš ako zákonný zástupca na kurze tiež prítomný, berieš si na seba riziko, že dieťatko môže byť na obed už otrávené/nebude vládať a nepokazí vám to obom celkový dojem z kurzu, sme otvorení aj deťom.

5. Je potrebné mať na kurz dobrú kondíciu?

Skialpy sú vhodné pre každého a ich najväčšou výhodou je, že sa dajú prispôsobiť úrovni kondície, ktorú máš. Ak si však fyzicky zdatnejší/ia, bude to pre Teba obrovskou výhodou. Jednodňový kurz s množstvom cvikov a pohybu bude pre Teba menšou záťažou a ľahšie si poradíš so všetkým, čo na Teba máme pripravené. Ale zvládli to už aj ľudia, ktorí sa hýbu menej - len boli na konci dňa viac unavení. Ale s tým musíš rátať. Samozrejme zváž úroveň svojho zdravotného stavu. 

Kurzu sa zúčastňuješ na vlastnú zodpovednosť.

6. Som mierne pokročilý/á a nie som si istý/á, či mi váš skupinový kurz niečo dá...

Náš kurz je síce skupinový, avšak naši tréneri a inštruktori si veľmi pozorne všímajú individuálne zručnosti každého účastníka a venujú im samostatnú pozornosť. V prípade, že Tvoje skúsenosti a schopnosti vynikajú nad ostatnými účastníkmi, v takom prípade to zbadáme a budeš sa venovať aj náročnejším variantom technických cvičení, ktoré Ťa posunú vpred. Zo skúseností nám však vychádza, že aj základné cvičenia zamerané na rovnováhu, otočky, alebo prácu trupu a paží bývajú tvrdším orieškom, než by si si pred kurzom možno pomyslel/a a nie je na škodu si ich oddrilovať, i keď už čo-to našlapané máš.

7. Ako sa dostanem na miesto kurzu?

Možnosti dopravy si účastníci riešia po vlastnej línii, spoločný zvoz účastníkov nezabezpečujeme.

V inštrukciách ktoré dostanete po prihlásení sa na akýkoľvek kurz mailom, nájdete mapku s GPS súradnicami kde sa všetko nachádza.

VRÁTNA - vlastnou dopravou priamo na parkovisko, kde sa stretneme, stretávka bude priamo pri požičovni v stredisku.

Štrbské pleso - vlastnou dopravou na záchytné parkovisko, odtiaľ už len skibusom (jazdí kyvadlovo) k hotelu FIS. Na presun skibusom (cca 1km) je potrebné rátať s časovou rezervou cca 30min.

Donovaly - vlastnou individuálnou dopravou. parkovanie bez prblémov hned vedla pozicovne Dami sport kde sa budeme aj stretávať.

Jasná - vlastnou individuálnou dopravou, parkovanie vedla miesta stretnutia pri pozicovni, treba rátať hlavne cez víkend s časovou rezervou kvôly doprave

8. Čo si mám priniesť so sebou?

- kompletnú výstroj na skialpy (lyže, palice, topánky a pásy, netreba zabudnúť na prilbu a ochranné okuliare)

- pohodlné športové oblečenie - viacero tenších vrstiev aby bolo možné ich zhadzovať, nie príliš hrubé rukavice (aby vošli do pútka palice), čiapku/čelenku/buffku,

- malú desiatu, pitný režim, dobre padne teplý čaj v termoske

- voliteľné: slnečné okuliare/okuliare s priesvitným sklom do sneženia, opaľovací krém, náhradné termoprádlo, náhradné ponožky, peniažky na parkovné/obed/ prípadne niečo drobné pre inštruktora :-)



- DOBRÚ NÁLADU A CHUŤ POSÚVAŤ SVOJE LIMITY

UŽ SI SA ROZHODOL/A?