Informácie Donovaly


Ďakujeme že si sa prihlásil/a na niektorý z našich kurzov na Donovaloch
TU sa dozvieš všetko potrebné k tvojmu kurzu

Stretneme sa 10 min pred začatím kurzu , 

Kurz začína stále o 9:00h


ADRESA:

Koliba DAMi sport, 

976 39 Donovaly 167
Slovenská republika

A teraz k tomu, čo pekné nás čaká, ako sa pripraviť, aký budeme mať program :)


AKO SA PRIPRAVIŤ, ABY STE SI TO UŽILI:


V prvom rade si prineste dobrú náladu a chuť učiť sa nové veci. Bude sa to niesť v odbornom, ale aj zábavnom duchu. 

Chceme, aby ste sa cítili príjemne, zabudnite na to, že sa musíte brať príliš vážne, stane sa, že možno aj spadnete, alebo vám niektoré veci nepôjdu na prvý krát.
Je to úplne normálne. Pamätajte, nie ste prvý/prvá ani posledný/posledná a v prvom rade nám ide o to, aby ste si užili a zažili s nami príjemný deň na skialpoch.

  • Energeticky výdatné raňajky ukončené najneskôr hodinu pred začiatkom kurzu sú dobrý základ pre energetickú pohodu.Pribal si so sebou menší snack (fit tyčinka, banán, horalka, proste niečo ľahké na čo si zvyknutý) a tekutiny, odporúčame aspoň pol litra. Na obed môžeme neskôr po kurze skočiť spolu.
  • Odporúčame obliecť sa tak, aby ste na začiatok boli teplejšie oblečení a neskôr mohli vrstvy zhadzovať - zvoľte preto viacero tenších vrstiev športového oblečenia (nie džínsy a pod.) aby ste sa vždy cítili príjemne a mohli svoju teplotu lepšie regulovať.
  • Maj so sebou batoh, do ktorého si dáš jedlo a oblečenie.
  • Odporúčame viacej vrstiev, aby si mal teplotnú pohodu na začiatku a postupne sa vedel vyzliekať a po príchode na kopec prezliecť do suchého a pohodlne zlyžovať. Ideál sú priedušné nohavice na spodok, ktoré vieš prekryť vrchnou neprefúkavou resp. nepremokavou vrstvou bez nutnosti vyzúvať lyžiarky. Na vrch odporúčame termo tričko, na ňom fleece alebo obdobnú mikinu a na vrch bundu. Pokiaľ to doplníš ešte vestou alebo tenšou bundičkou o to lepšie. Suché tričko, rukavice a čiapka v batohu sú základ.
  • Pribal si aj okuliare a na zjazd prilbu. Počas výšľapu môže byť na/v batohu. Ak máš ľahšiu horolezeckú tak postačí. V krajnom prípade je ok aj cyklistická prilba. Do lyžiarok odporúčam tenké zľahka kompresné ponožky, aby sme predišli otlakom.

Prejdeme jednotlivými cvičeniami a spoločne dosiahneme vrchol Zvolen. Po hrebeni sa presunieme na Novú Hoľu odkiaľ zlyžujeme kombináciou zjazdovka a freeride nazad na Donovaly.

Maj uzatvorené poistenie pre prípad zásahu horskej služby. Ak chodíš na hory pravidelne, tak odporúčam Alpenverein, pokiaľ si poistku ešte neriešil tak môžeš využiť možnosť poistenia na jeden deň.

Je dôležitá aby sa poistka vzťahovala na hory a zimné športy. Budeme sa pohybovať po vyznačenej trase, takže poistenie na extrémne športy nepotrebuješ.Nepripravte sa o úvodné podstatné informácie svojím meškaním a buďte fér aj voči ostatným účastníkom, ktorí prišli načas a nechcú už narúšať dynamiku skupiny. Prezistite si preto radšej dopravnú situáciu, vyrazte v predstihu.


V prípade, že by sa čokoľvek dialo, volajte nám, aby sme o vás vedeli.

Tel: 0918627493


1. Prosíme každého, dokument Reverz a GDPR, kto má možnosť si ho doma vyplniť, naštudovať, podpísať a vytlačenú formu priniest priamo na kurz odbúra nám to množstvo času.

O 8:50 sa už stretneme s kompletnou výstrojou, obutí, odetí a pripravení na kurz.


Prejdeme jednotlivými cvičeniami a spoločne dosiahneme vrchol. 


VÝSTROJ:

Ten kto si potrebuje zapožičať výstroj, tak odporúčame v:

Požičovňa Skialp výstroje DAMI SPORT kde sa budeme aj stretávať - volajte im vopred link tu: 

Alebo 3mountainsport v Banskej Bystricy tu:


Samozrejme, o to väčšiu časovú rezervu si treba prirátať pre príjazd na miesto konania.
Požičovňa DAMISPORT je miesto kde sa budeme stretávať

Otvárajú ráno skôr - o 8:40, aby ste stíhali prísť načas. Majú dostatok výstroje -Vystroja vás.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať.

Samozrejme, o to väčšiu časovú rezervu si treba prirátať pre príjazd na miesto konania, 


Požičovňa je miesto kde sa budeme stretávať v prípade akýchkoľvek dodatočných otázok nás neváhajte kontaktovať.Tešíme sa na vás!